Auto Responder

Kullanışlı olduğu kadar güzel bir plugin daha. Auto responder plugini, oyuncular için özel bir kelime belirtmenize yarıyor. Peki bu kelime ne işe yarıyor? Diyelim ki serverınızda lazer var, lazer kurma konusunda bilgisi olmayan çoğu arkadaş bunu diğer oyunculara soruyor ve çoğu zamanda yanıt alamıyorlar. Tam burda devreye bu plugin giriyor.
auto_responder.ini dosyasına "lazer" kelimesini ekliyoruz, oyun sırasında herhangi bir oyuncu yazdığı cümle içinde "lazer" kelimesini kullanırsa plugin devreye girerek o kelime adına açıklamada bulunuyor. Örnek anahtar kelime eklemeyi böyle yapıyorsunuz. "lazer" "Oyunda lazer almak icin /lm yazabilirsiniz." "e" Hemen alt resimde görebilirsiniz.

Bu sadece bir örnekti. Kısaca oyun sırasında belirlediğiniz "anahtar kelime"lere açıklama girerek serverınızın oyuncularına otomatik cevap veriyorsunuz.

Kurulumu;

 •    1. "auto_responder0.3.sma" dosyasını /cstrike/addons/amxmodx/scripting klasörüne.
 •    2. "auto_responder.ini" dosyasını /cstrike/addons/amxmodx/configs klasörüne.
 •    3. "auto_responder0.3.amxx" dosyasını /cstrike/addons/amxmodx/plugins klasörüne.
 •    4. "auto_responder0.3.amxx" yazısınıda /cstrike/addons/amxmodx/configs/plugins.ini dosyasının en alt satırına ekleyin.
 •    5. Son olarak servere res atın, veya map değiştirin.!

Bu konuyu beğendin mi..?

Yeni konular günlük olarak e-mail adresine gelsin!

Takip Et!

Bunlarda ilgini çekebilir;

10 Yorum Yapılmış

 1. Katılıyorum bence muhteşem bir araç...

 2. link yenile kardeş

 3. Linki yeniledim.

 4. renkleri ayarlayabiliyor muyuz?

 5. Yazı rengi değiştirme cvar desteği yok.

 6. Güzelmiş mesela küfür eklersiniz serverde küfretmek yasak yazabilirsiniz

 7. hımm

 8. ya bi sorum olucaktı benim. Şimdi bu plugini ben kendim editledim bizim sv göre ancak sadece yazan kişi çıkan cevabı görüyor onu sadece yazan değilde server içindeki herkesin görebilme şansı varmıdır acaba. Şimdeden teşekkür ederim

 9. @ABBAS

  Otomatik mesaj olarak kuralları mı yayınlamak istiyorsun? Yoksa biri belirlediğin anahtar kelime yazınca komple sv de mi görsün istiyorsun?

 10. selam ufuk.

  oyunda kelimenin icinde lazer yazinca cikmiyor bu /lazer yazinca cikiyor neden ?

Yorum Gönder